2020

Program 2020

Luni, 2 martie

16.00

Vizită la studioul muzicianului Electric Brother

Înscrieri încheiate.

 

19.00

Deschiderea expoziției Tribute to Whistle

Ansamblul SonoMania (RO), concert

GOETHE-INSTITUT // Pavilion 32, Calea Dorobanți 32, București

 

 

Marți, 3 martie

15.00

Meseria de sunetist: Victor Mihăilescu, inginer de sunet

Vizită la studioul de înregistrări UNDA Recording.

Înscrieri încheiate.

 

18.00

Tinnitus, simptomul care-ți fură liniștea, conferință

Invitați: Dr. Mădălina Georgescu, ORL, și Anca Modan, audiolog.

CENTRUL CEH, Ion Ghica 11, București

 

20.00

Meseria de sunetist: Ștefan Panea, inginer de sunet

Sound check pentru concert live, vizită ghidată.

Înscrieri încheiate.

 

 

Miercuri, 4 martie

20.00

Sâmbăta Sonoră | Ivan Palacký (CZ), concert

CENTRUL CEH, Ion Ghica 11, București

 

 

Joi, 5 martie

18.00

Artist talk cu Nida Ghouse (DE) în cadrul expoziției Tribute to Whistle

GOETHE-INSTITUT // Pavilion 32, Calea Dorobanți 32, București

 

19.30

Curby, 20 Years of Obscene Extreme, film documentar | eveniment partener

CENTRUL CEH, Ion Ghica 11, București

 

20.00

Marius Ioan Lăcraru (RO), concert

INSTITUTUL FRANCEZ, Dacia 77, București

 

 

Vineri, 6 martie

14.00

Workshop despre tehnologie pentru sunet și muzică cu Balázs Kovács (HU)

Înscriere la secretariat.cinetic@unatc.ro până la data de 5 martie.

 

15.00

Masterclass: Secrete din partitură. Forme şi notaţii pentru instrumente cu coarde.

Dirijat de Maiken Beer și Sophia Goidinger-Koch din grupul strings&noise (AT)

Înscriere la bukarest-kf@bmeia.gv.at până la data de 5 martie.

 

16.00

Meseria de sunetist: Dumitru Alexandru, sound designer

Vizită în studioul de sunet pentru film Chainsaw Europe.

Înscrieri la contact@saptamanasunetului.ro până la data de 5 martie.

Înscriere încheiată.

 

17.30

Unearthing the Music: despre muzică experimentală în spatele Cortinei de Fier, masă rotundă

Invitați: Balázs Kovács (HU), Nida Ghouse (DE), Irina Botea Bucan & Jon Dean (UK), Vasile Ernu, Mihai Laurențiu Fuiorea, Mugur Grosu, Octav Avramescu

REZIDENȚA BRD SCENA9, Ion Luca Caragiale 32, București

 

19.30

Obscene Extreme Warm-up, concert | eveniment partener

QUANTIC, Șoseaua Grozăvești 82, București

 

20.00

Balázs Kovács aka Xrc (HU) la Post Muzica, concert

REZIDENȚA BRD SCENA9, Ion Luca Caragiale 32, București

 

 

Sâmbătă, 7 martie

14.00

Plimbare sonoră: acustica urbană și arhitecturală

Cu arhitecții Cristina Ginara și Alexandru Ivanof

MUZEUL GEORGE ENESCU, Calea Victoriei 141, București

 

16.00

Artist Talk cu Balázs Kovács (HU) despre ecologie sonoră

Listening compoziții cu field recording din Delta Dunării / Sonic Future Residencies / SEMI SILENT

PARIZ, Calea Victoriei 107, București

 

20.00

strings&noise (AT), concert

SWITCH LAB, Ion Brezoianu 23-25, București

 

23.00

Mozhgan (US), Corp. (RO), concert | eveniment partener

CONTROL CLUB, Constantin Mille 4, București

 

 

Duminică, 8 martie

16.00

Revoluția copiilor de Andra Matzal, listening

Podcast-uri documentare pe scena locală, dezbatere

Invitate: Andra Matzal, Andreea Vrabie, Mara Mărăcinescu

PARIZ, Calea Victoriei 107, București

 

20.00

pj.lo & accidentals (RO), concert & party

LONDOHOME, David Praporgescu 31, București

electric brother

Electric Brother

Muzician (RO)

sonomania portret 2

SonoMania

Ansamblu de muzică contemporană (RO)

Valentin Ghita portret

Valentin Ghita

Oboist (RO)

Mihai Pintenaru portret

Mihai Pintenaru

Clarinetist (RO)

Mihai Murariu portret 2

Mihai Murariu

Pianist (RO)

Victor

Victor Mihăilescu

Inginer de sunet (RO)

Madalina-Georgescu

Mădălina Georgescu

Medic primar ORL (RO)

AMpoza (1)

Anca Modan

Audiolog (RO)

Ivan Palacky portret

Ivan Palacký

Muzician (CZ)

Fane-by-Miluta-Fluieras

Ștefan Panea

Inginer de sunet (RO)

Program 2020

Luni, 2 martie

16.00

Vizită la studioul muzicianului Electric Brother

Înscrieri încheiate.

 

19.00

Deschiderea expoziției Tribute to Whistle

Ansamblul SonoMania (RO), concert

GOETHE-INSTITUT // Pavilion 32, Calea Dorobanți 32, București

 

 

Marți, 3 martie

15.00

Meseria de sunetist: Victor Mihăilescu, inginer de sunet

Vizită la studioul de înregistrări UNDA Recording.

Înscrieri încheiate.

 

18.00

Tinnitus, simptomul care-ți fură liniștea, conferință

Invitați: Dr. Mădălina Georgescu, ORL, și Anca Modan, audiolog.

CENTRUL CEH, Ion Ghica 11, București

 

20.00

Meseria de sunetist: Ștefan Panea, inginer de sunet

Sound check pentru concert live, vizită ghidată.

Înscrieri încheiate.

 

 

Miercuri, 4 martie

20.00

Sâmbăta Sonoră | Ivan Palacký (CZ), concert

CENTRUL CEH, Ion Ghica 11, București

 

 

Joi, 5 martie

18.00

Artist talk cu Nida Ghouse (DE) în cadrul expoziției Tribute to Whistle

GOETHE-INSTITUT // Pavilion 32, Calea Dorobanți 32, București

 

19.30

Curby, 20 Years of Obscene Extreme, film documentar | eveniment partener

CENTRUL CEH, Ion Ghica 11, București

 

20.00

Marius Ioan Lăcraru (RO), concert

INSTITUTUL FRANCEZ, Dacia 77, București

 

 

Vineri, 6 martie

14.00

Workshop despre tehnologie pentru sunet și muzică cu Balázs Kovács (HU)

Înscriere la secretariat.cinetic@unatc.ro până la data de 5 martie.

 

15.00

Masterclass: Secrete din partitură. Forme şi notaţii pentru instrumente cu coarde.

Dirijat de Maiken Beer și Sophia Goidinger-Koch din grupul strings&noise (AT)

Înscriere la bukarest-kf@bmeia.gv.at până la data de 5 martie.

 

16.00

Meseria de sunetist: Dumitru Alexandru, sound designer

Vizită în studioul de sunet pentru film Chainsaw Europe.

Înscrieri la contact@saptamanasunetului.ro până la data de 5 martie.

Înscriere încheiată.

 

17.30

Unearthing the Music: despre muzică experimentală în spatele Cortinei de Fier, masă rotundă

Invitați: Balázs Kovács (HU), Nida Ghouse (DE), Irina Botea Bucan & Jon Dean (UK), Vasile Ernu, Mihai Laurențiu Fuiorea, Mugur Grosu, Octav Avramescu

REZIDENȚA BRD SCENA9, Ion Luca Caragiale 32, București

 

19.30

Obscene Extreme Warm-up, concert | eveniment partener

QUANTIC, Șoseaua Grozăvești 82, București

 

20.00

Balázs Kovács aka Xrc (HU) la Post Muzica, concert

REZIDENȚA BRD SCENA9, Ion Luca Caragiale 32, București

 

 

Sâmbătă, 7 martie

14.00

Plimbare sonoră: acustica urbană și arhitecturală

Cu arhitecții Cristina Ginara și Alexandru Ivanof

MUZEUL GEORGE ENESCU, Calea Victoriei 141, București

 

16.00

Artist Talk cu Balázs Kovács (HU) despre ecologie sonoră

Listening compoziții cu field recording din Delta Dunării / Sonic Future Residencies / SEMI SILENT

PARIZ, Calea Victoriei 107, București

 

20.00

strings&noise (AT), concert

SWITCH LAB, Ion Brezoianu 23-25, București

 

23.00

Mozhgan (US), Corp. (RO), concert | eveniment partener

CONTROL CLUB, Constantin Mille 4, București

 

 

Duminică, 8 martie

16.00

Revoluția copiilor de Andra Matzal, listening

Podcast-uri documentare pe scena locală, dezbatere

Invitate: Andra Matzal, Andreea Vrabie, Mara Mărăcinescu

PARIZ, Calea Victoriei 107, București

 

20.00

pj.lo & accidentals (RO), concert & party

LONDOHOME, David Praporgescu 31, București

electric brother

Electric Brother

Muzician (RO)

sonomania portret 2

SonoMania

Ansamblu de muzică contemporană (RO)

Valentin Ghita portret

Valentin Ghita

Oboist (RO)

Mihai Pintenaru portret

Mihai Pintenaru

Clarinetist (RO)

Mihai Murariu portret 2

Mihai Murariu

Pianist (RO)

Victor

Victor Mihăilescu

Inginer de sunet (RO)

Madalina-Georgescu

Mădălina Georgescu

Medic primar ORL (RO)

AMpoza (1)

Anca Modan

Audiolog (RO)

Ivan Palacky portret

Ivan Palacký

Muzician (CZ)

Fane-by-Miluta-Fluieras

Ștefan Panea

Inginer de sunet (RO)

Scroll to Top